Liść laurowy – skuteczny środek na oczyszczanie stawów.

Liść laurowyStaw to niezmiernie ważna konstrukcja w naszym ciele, która umożliwia nam wykonywanie różnorakich ruchów i poruszanie się.

Ograniczenie ruchliwości stawów często wiąże się z niepełnosprawnością, a problemy ze stawami mogą sprawiać ogromny dyskomfort i ból.

Wiecie, że zostało opisanych ponad 100 różnych stanów chorobowych stawów, takich jak stan zapalny, zmiany zwyrodnieniowe, choroba reumatoidalna, podagra itd.?

Każda z tych dolegliwości na inne podłoże, dlatego nie ma jednego skutecznego leku, który byłby w stanie pomóc we wszystkich tych zmianach.

 

Liść laurowy kontra leki

Jednak substancje naturalne i zioła lecznicze odróżniają się od sztucznie wyprodukowanych środków farmaceutycznych tym, że mają bardzo szerokie spektrum działania i wpływają na wiele aspektów problemu. Potrafią jednocześnie oczyszczać i regenerować. Większość z nich ma działanie oczyszczające, przeciwzapalne i regenerujące. Można je stosować zarówno do wewnątrz jak i zewnętrznie.

Jedną z najmocniejszych roślin o wspaniałym działaniu na cały organizm jest wawrzyn szlachetny, znany także jako liść laurowy.

Większość z nas używa liści laurowych jako przyprawę w kuchni, ale czy wiecie Państwo, że w medycynie naturalnej liść laurowy jest polecany na wiele dolegliwości?
Wspomaga funkcję układu pokarmowego, normalizuje poziom cukru we krwi, działa przeciwzapalnie, moczopędnie i napotnie, a także rozrzedza zbyt gęstą krew.

W dzisiejszym wpisie skupię się jednak na jego działaniu na stawy.

Ponieważ to właśnie w tym obszarze jest najbardziej znany.
Liść laurowy potrafi oczyścić stawy z toksyn, złogów i soli mineralnych, poprawiając jednocześnie ich kondycję.

Liść laurowy - kryształy Jeśli sole zalegają na powierzchni stawów, mogą podrażniać, ranić, wywołać stan zapalny, obrzęk i ból. Zastosowanie tylko środka przeciwbólowego czy przeciwzapalnego nie wystarczy. Może pomóc na chwilę, ale jeśli nie oczyścimy stawów z tych kryształów, problem nie zniknie, a wręcz się nasili.
Genialne działanie liści laurowych polega na oczyszczaniu stawów z tych złogów oraz likwidowaniu stanów zapalnych.

Liść laurowy to jedno z tych ziół, które pomagają w odkwaszaniu organizmu.
W Farmakopei Austriackiej z 1890 roku, która zawiera informacje o oficjalnie uznanych substancjach leczniczych, znajdziemy przepisy na olej wawrzynowy i maść na bóle reumatyczne.
Podobne informacje znaleźć można i w Farmakopei Polskiej II z 1937 roku.
Zaznaczono w niej też, że liść laurowy również działa pozytywnie na problemy z układem pokarmowym, krążeniem i przeziębieniami.
Jest potężnym środkiem rozluźniającym mięśnie oraz układ nerwowy. Reguluje także krążenie krwi i wpływa pozytywnie na akcję mięśnia sercowego.

Ponadto działa przeciwbakteryjnie przeciwko takim grupom bakterii jak gronkowiec czy helikobakter pylory, a także przeciwko chorobotwórczym grzybom, które mogą rozwijać się zarówno w układzie pokarmowym, jak i na skórze.

Działanie przeciwbakteryjne liścia laurowego jest bardzo istotne dla stawów, które bardzo mocno reagują na obecność infekcji w ciele.

Osoby mające nieleczone zatoki, ropne czopy w migdałkach czy niewyleczone zęby często mają problemy ze stawami, na które najczęściej reagują ich kolana.

Liść laurowy skutecznie łagodzi ból, blokując receptory bólu. Usuwa spięcia mięśniowe i zapobiega tworzeniu się zastoju oraz stanom zapalnym. Usuwa sztywność w stawach i zwiększa ich ruchliwość. Badania dowodzą, że liść laurowy blokuje receptory bólu dziesięć razy dłużej niż niektóre farmakologiczne środki przeciwbólowe.

Liść laurowy - wywarWywar z liści laurowych na oczyszczanie:

2 g liści (10 listków) umyć, zalać zimna wodą w ilości 300 ml, a następnie zagotować.
Gotować 5 minut na małym ogniu..
Odstawić na 3-4 godziny pod przykryciem do naciągnięcia.

Wypić w ciągu dnia małymi porcjami !!!
Pić po 1 łyżce co 20 minut.
Można przygotować wywar dzień wcześniej.

Kuracja trwa przez 3 dni.
Warto ją powtórzyć trzykrotnie, ale robiąc 7 dni przerwy pomiędzy tymi krótkimi kuracjami.

 

Jeśli ze względu na twój tryb życia, pracę i liczne obowiązki taka kuracja nie jest możliwa do zrealizowania, sięgnij po gotowy produkt na bazie olejku laurowego – w kodem promocyjnym „ZDROWIE” kupisz o 15% taniej

A więcej o kuracji na stawy możesz zobaczyć w filmie na moim kanale –
Kuracja na stawy

Picture of Natalia Samarec

Natalia Samarec

Medycyna naturalna wykorzystuje bogactwo naturalnych składników, takich jak woda źródlana, sole mineralne, błota lecznicze, zioła, aby wspierać zdrowie fizyczne, emocjonalne i psychiczne człowieka.

Zapoznanie się z podstawami medycyny naturalnej to fascynująca podróż do odkrywania potencjału natury i jej wpływu na zdrowie i dobre samopoczucie. Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić swoje zdrowie, zwiększyć świadomość czy pomagać innym, zdobycie wiedzy na ten temat otworzy przed Tobą nowe perspektywy.

Popularne Posty

Kryzys Ozdrowieńczy
Nietolerancja Histaminy
Krążenie mózgowe

Zapisz się do Newslettera!